Metal Fırtına’nın son kitabı Tengri yakında raflarda

Metal Fırtına serisiyle Türkiye’nin en çok okunan yazarlarından biri olan Orkun Uçar, serinin son kitabı Tengri‘yi okurla buluşturmak üzere. Yazarın Umut Altın ile yazdığı Tengri, aynı zamanda Metal Fırtına serisinin 5. kitabı.

Altın Kitaplar etiketine sahip eser, ayrıca yazarlarının imza günü katılımlarıyla 2015 TÜYAP kitap fuarında raflardaki yerini alacak.

Türkiye’nin türdeki ilk örneklerinden olan Metal Fırtına, yayımlandıktan kısa bir süre sonra üzerine en çok konuşulan ve yazılan romanlardan biri haline gelmişti.

Orkun Uçar, fantastik türdeki eserleriyle de geniş bir okur kitlesine sahip. Derzulya serisiyle Türk fantastik edebiyatının sınırlarını genişleten yazar, seriye ait “Asi”, “Kızıl Vaiz”, ve “Sin” romanlarıyla büyük bir beğeni kazandı.

Metal Fırtına 5 Tengri’nin Altın Kitaplar’ın sitesindeki tanıtım yazısı ise şöyle:

metal-firtina-tengri-350Türk’ün Tanrısı Geri Dönüyor!

Orkun Uçar Metal Fırtına, Kayıp Naaş, Kızıl Kurt ve Turan’dan oluşan serisinin son kitabı Tengri’de Umut Altın ile birlikte okuru destansı bir maceraya davet ediyor.

Gizemli Ela Gözlüler, günümüz Türkiye’sinde Kutadgu Bilig ve Divanü Lûgati’t-Türk’te saklanan kadim sırrın peşindeyken; nükleer savaş sonrası ölümcül tehlikelerle dolu dünyada Gökhan Birdağ ve Kızıl Şaman Koray, canavarlarla mücadele ederek hedeflerine ulaşmak zorundadır.

Bu kutsal görevde Ela Gözlülerin, Gökhan ve Kızıl Şaman’ın tek düşmanı insanlar değildir…

Metal Fırtına 5 – Tengri seriye yakışır görkemli ve epik bir finalde, kahramanlarımız Gökhan ve Kızıl Şaman Koray’ı okurla son kez buluşturuyor!

Türk tarihinin en eski eserleri, kayıp zamana ait hangi sırrın koruyucusu?

Koray, “Sonsuz göğün altında dört rüzgâr gibi özgür olalım,” diye mırıldanarak üzerindeki koruyucu giysiyi çıkartmaya başladı. Bu sırada ilk radyasyon ölçümünü yapmakla meşgul olan Gökhan, ne yaptığını görünce şaşkınlıkla ona baktı. “Delirdin mi sen?” diye bağırdı.

Koray gülümsedi, “Buna ihtiyacımız yok,” dedi. “Tüm yolculuğu bunun içinde geçiremem.”

“Radyasyon…”

“Biz tek kullanımlık kahramanlarız. Başarır ya da ölürüz.”

Bir cevap yazın