Kadın

Bacaklarını içine soktuğu kot pantolon kendisini öyle bir sarmıştı ki bu ona tarifsiz bir özgüven veriyordu. Ayaklarını omuzları genişliğinde açmış, yer kabuğuna ve belediye kaldırımlarına bir tanrıça kadar basınç uyguladığını düşünüyordu. O pantolonu giydikten sonra aynada kendini seyrederken, kendisiyle sevişmek istemişti bir an için ve bilmiyordu kaç milyonuncu kez… Ne kadar da güzeldi kadınlık! Kasıklarındaki güçle etrafından geçen tüm erkekleri kölesi haline getirebileceğini bağırarak söyleseydi şimdi, etkisini yitirir miydi acaba dudaklarının güzelliği?

Yıllar geçtikçe aptallaşmıştı erkekler. Oysa eskiden kahramanlar vardı, çok eskiden… entrikalar, tutkular gerçekti ve tragedyalar.

Her şeye rağmen bu yüzyılda bulunmanın apayrı bir tadı vardı. Dar bir kot pantolon ve ucuz bir tişörtle bakışları çekebiliyordu üstüne. Antik çağlarla kıyaslanamazdı elbet ama Ortaçağ eziyetinden kat be kat iyiydi mesela.

Neden gecikmişti? Bahar gelmeliydi artık, neden hala Yeraltı Dünyası’ndan çıkmamıştı Adonis?

“Yeter,” dedi Afrodit, kutsallığına yakışan bir öfkeyle. “Artık sevgilimi paylaşmayacağım, Persephone’a lanet etmenin vaktidir!”

Melik Tahir Şaştım

İyi bir iş arıyor.

Diğer Yazıları

Takip Et:
Twitter

2 yorum

  1. Ruhşen Doğan Nar

    Sıradan bir kısa öykü, diye düşünebilirsiniz ilk okumada; ama öyküyü okuyup geçerseniz pek bir şey anlamazsınız. Ne var ki bu öyküde, dersiniz. Öyküyü okuduktan sonra “Adonis-Afrodit-Persephone” aşk üçgeni hakkında küçük bir araştırma yaparsınız, Kadın’ın öykü sonundaki sözlerini anlar ve vay be, diyebilirsiniz. Ben de öyküyü ilk okuyuşumda ne var ki bu öyküde dedim; ama iki saniyelik bir araştırma sonucunda, vay be dedim. Etkilendim. 🙂

    Melik sayende bir mitoloji hikayesi daha öğrendim. Teşekkürler.

  2. Mümin Can

    “Her şeye rağmen bu yüzyılda bulunmanın apayrı bir tadı vardı. Dar bir kot pantolon ve ucuz bir tişörtle bakışları çekebiliyordu üstüne. Antik çağlarla kıyaslanamazdı elbet ama Ortaçağ eziyetinden kat be kat iyiydi mesela.”

    Tek paragrafta dünya tarihi yazmışsın. 🙂

Bir cevap yazın